نشریه مکاره

نشر تجارب در شاهراه جهانی

نشریه مکاره

نشر تجارب در شاهراه جهانی

نشریه مکاره
مکاره، بازاری است که هر از گاه برای مدتی کوتاه برپا می شود و فروشندگان و خریداران گوناگون از نقاط مختلف یک یا چند کشور برای معامله در آن گرد هم می آیند. این گونه بازارها در قرون گذشته تا قبل از عمومیت یافتن وسایل حمل و نقل جدید هنگام برگزاری مراسم مذهبی و جشن ها بر سر مهمترین گذرگاه ها تشکیل می شد. امروزه نمایشگاه های بین المللی جایگزین آنها شده اند.
واژه مکاره در زبان فارسی از نام قدیس ماکاریف (Saint Makariev)، که در روسیه تزاری بر بازار موسمی پر رونقی گذاشته شده بود، گرفته شده.
در گذشته اینگونه بازارها در ایران بسیار برپا می شد، لیکن امروزه بازارهای موقت در مراسم قالیشویان مشهد اردهال (کاشان)، جشن قره کلیسا، مراسم زرتشتیان و یا شاید بازارهای هفتگی را می توان باقیمانده این سنت کهن دانست.
برگرفته از پایگاه اطلاع رسانی رشد
نویسندگان
کلمات کلیدی
آخرین نظرات

۱ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۲ ثبت شده است

جمعه, ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۰۲:۲۰ ب.ظ

انیمیشنی که یوتیوب سانسورش کرد:کنتور هولوکاست!

دیدبان: این انیمیشن قسمت اول از مجموعه انیمیشن ۲۵ دقیقه‌ای «هولوکاست» به کارگردانی پویا مسعود و نویسندگی مازیار بیژنی است. موضوع انیمیشن «افسانه هولوکاست» و کشتار ۶ میلیون یهودی به دست آلمان نازی و ارتباط این قضیه با اشغال فلسطین و جنایات صهیونیست‌هاست که ۱۰ قسمت از آن بر روی سایت یوتیوب قرار گرفت و اخیراً کلیه قسمت‌ها حذف شده است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۴:۲۰
makareh.blog.ir